Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

10.8 C
Skopje
Tuesday, October 3, 2023

More
  spot_img

  Сет барања од Стопанската комора за дополнителна поддршка на домашниот агросектор

  Според Стопанската комора, Владата треба да ги послуша потребите на науката и комората, да обезбеди средства, да се вложи во науката, технологија, иновации, да...
  spot_img

  Чај од копар против надуеност

  Во традиционалната медицина чај од копар се препорачува како природен лек против надуеност и проблеми со варењето. Овој чај се подготвува така што ќе измешате...

  Кората е неверојатно здрава – Еве зошто треба да се избегнува лупење на овошје и зеленчук

  Експертите за храна велат дека треба да избегнувате лупење на овошје и зеленчук. Многу луѓе ги лупат озатоа што се загрижени за пестицидите на...
  57,051фановикако
  1,503следбенициследете
  45претплатницисе претплатите

  Дали ви се допаѓа работата на Земјоделие.мк
  100 добиени гласови · 100 гласања
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img

  Земјоделие.мк на Телеграм

  Земјоделие.мк на Телеграм Добредојдовте ! Дали сте земјоделец и барате начин да подобрите своите земјоделски практики? Или пак сакате да ги купите или продадете своите...
  57,051фановикако
  1,503следбенициследете
  45претплатницисе претплатите
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img

  Земјоделие.мк на Телеграм

  Земјоделие.мк на Телеграм Добредојдовте ! Дали сте земјоделец и барате начин да подобрите своите земјоделски практики? Или пак сакате да ги купите или продадете своите...

  Магаре попознато од политичари

  Магаре попознато од политичари во Македонија. Дали е ова можно? Бидејќи во последно време во Македонија најпознати станале политичарите и стално прават некои анкети кој...

  Пневматска сеалка со микрогранулатор- Гунгор

  Пневматска сеалка со микроглануратор - Гунгор достапна во продажните салони на Хемометал Битола по акциска цена од 5500 евра. Пневматска сеалка - Гунгор важни спецификации: Идеална...

  Кримлери – Агромеркур

  Најдобрите Кримлери на пазарот - АГРОМЕРКУР - 1.8 м по АКЦИСКА ЦЕНА од 1.150 ЕУР во продажните салони на Хемометал ДОО - Битола. Кримлери...

  Приколици – Тиназ

  АКЦИСКА ЦЕНА од 3.800 евра на Приколици - Тиназ во во сите подружници на Хемометал низ цела Македонија. Приколици - Тиназ 4 тона Докажан квалитет Капацитет 4...

  Млинови и елеватори “PROKIC”

  Хемометал Битола ви ги претставува новите млинови и елеватори "PROKIC"! Изработени од врвен поцинкован материјал со голема издржливост. Ја нудиме следната палета на производи: Млинови 300 кг...

  Храната во Словенија поефтинува и до 50 проценти

  По зголемувањето на цените на храната во Словенија во првата половина од годината, трговците сега ги намалуваат цените на храната, а некои производи поевтинија...

  последни постови

  Kатастарски парцели во Македонија

  Kатастарски парцели - Дали можам да пребарувам преку Интернет, односно да извршам увид во катастарски парцели во целата држава?  Преку веб-страница на ГИС-порталот можете да...

  важни линкови