Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

14.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

More
  домаАгро советиНеколку совети при купување на половен трактор.

  Неколку совети при купување на половен трактор.

  petel baner

  Кога купувате трактор, без разлика на намената, марката или годината на производство – задолжителна е проверка на деловите поединечно, што ќе Ви го олесни купувањето. Меѓу првото треба да го проверите моторот на тракторот, менувачот и хидауликата. Притоа не заборавајте да го проверите и акумулаторот, дали губи масло, чадот при палење на тракторот и состојбата на гумите.
  Ако се менувачот и моторот на тракторот лоши, тогаш тој трактор нема уште долго да работи, а ремонт и смена на овие делови ќе Ве чини многу, посебно кај странските марки. Помал трактор, бара и помалку вложување, додека на големите трактори, само гумите се многу скапи кои се големи, но обратете внимание и на другите работи-односно дали е сервисиран и дали се гумите сменети.

  Повелете разгледајте што се продава во земјоделската вибер група.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Секогаш постојат некои работи кои не може да ги предвиди ни најдобриот механичар, а тоа е дека секоја машина си има свој рок на траење. Денеска може да биде во одлична состојба, а додека утре да прави проблеми, затоа е потребно секојдневно одржување на тракторот. Советуваме тракторот да го купите по препорака, од некој кој може да гарантира за него.

  Убаво отворете очи и не гледајте ја само цента да не биде она народната:

   Сиромавиот плаќа два пати.

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img