Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

12.8 C
Skopje
Thursday, May 16, 2024

More
  домаАгро ВестиРасте незадоволството кај тутунарите од првите проценки на тутунот на откупните пунктови.

  Расте незадоволството кај тутунарите од првите проценки на тутунот на откупните пунктови.

  им прекипе на тутунарите

  petel baner

  Тутунарите во прилепско и струмичко почнаа да изразуваат негодување околу утврдување на класите на тутунот.

  Agrobot

  Велат дека просечната цена на тутунот ќе биде некаде околу 150 денари што не ги покрива основните трошоци за самото прозиводство.

  Бараат средба со министерот и најавуваат дека доколку продолжи оваа ситуација дека протестите ќе ги радикализираат.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Тутунарите почнаа да се организираат на социјалните мрежи.

  Дали ќе успеат сами да се организираат или ова нивно незадоволство ќе го искористат партиите и како и секогаш ќе успеат да ги поделат земјоделците.

  Останува да видиме.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img