Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

22.9 C
Skopje
Tuesday, June 25, 2024

More
  домаАгро ВестиТазе цени од кванташки пазар Скопје 03.12.2020

  Тазе цени од кванташки пазар Скопје 03.12.2020

  petel baner

  Компир 10 – 14 ден кг

  Морков 12 – 18 ден кг

  Цвекло 8 крупно 12 средно

  Пиперка 25 –  35 – 50 ден кг зависи од квалитетот

  Пиперка  увозен 60 ден кг

  Тиква 10 ден кг

  Јапонско јаболко 20 ден кг

  Мушмула 20 ден кг

  Калинки 25 – 30 -35 ден кг

  Грозје 25 -30 – 85 ден кг

  Зелка 8 ден кг

  Круша 60 – 70 ден кг

  Јаболка 15 – 20 ден кг

  Домат 40 -50 ден

  Краставица 35 -40 ден кг

  Праз 150 ден сноп

  Карфиол 75 – 100 ден кг

  Магдонос 5 – 10 ден китка

  Рукола 10 – 15 ден кг

  Тутун режен 400 – 700 ден кг

  Портокал 25 -40 ден кг

  Лимон 33 ден кг

  Банана 800 ден пакет

  Цитрон 40 ден кг

  Трупка 20 ден кг

  Тиквици 70 ден кг

  Кромид 12 – 15 ден кг

  Младо кромидче 8 ден китка 4 кромидчиња

  Авокадо 180 – 200 кг

  Пашканат 50 ден кг

  Низа везени пиперки суви 400 – 500 ден

  agrounik

  Лук 100 – 150 во зависност дали е пролетен или есенски

  Марула 15 – 20 парче

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Костени 70 – 90 ден кг

  Ореви 120 -130 ден кг

  Мандарина 40 ден кг

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img