Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

22.8 C
Skopje
Friday, June 14, 2024

More
  домаАгро ВестиКрадци се нафрлија врз најдоходoвната земјоделска култура

  Крадци се нафрлија врз најдоходoвната земјоделска култура

  petel baner

  Украдена е марихуана од магацин во село Јосифово.

  Минатата ноќ , во 3:00 часот по полноќ, била украдена марихуана од магацин во село Јосифово, Валандовско, локација на која се чувале големи количини марихуана која легално се произведува во државата,со сите неопходни дозволи. Засега не е прецизирано за колкаво количество на марихуана се работи ,но истрагата на МВР е во тек за откривање на начинот на кој крадците влегле во добро чуваните магацини и на кој начин ја однеле украдената марихуана.
  Полицијата најавува брзо откривање на сторителите и нивно приведување.

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img