Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

21.8 C
Skopje
Wednesday, July 24, 2024

More
  домаАгро ВестиОколу 150 млади Земјоделци ќе добијат по 20 000 евра

  Околу 150 млади Земјоделци ќе добијат по 20 000 евра

  petel baner

  Денеска започна доделувањето на средствата од програмата за Млад Земјоделец. Беа доделени средства на 5 млади Земјоделци. Останатите млади Земјоделци од прилика околу 150 треба средствата да ги добијат во наредниот период.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Убава мерка се надеваме дека ќе отидат овие средства кај вистинските млади Земјоделци кои што ќе останат да живеат на Село и ќе се занимаваат и ќе го унапредуваат земјоделието.

  Со здравје да се трошат.

  Кој дава пак да дава, кој зима пак да зима 🙂

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img