Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

27.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

More
  домаАгро советиСМРТОНОСНИ РАСТЕНИЈА во градината за кои не сте знаеле

  СМРТОНОСНИ РАСТЕНИЈА во градината за кои не сте знаеле

  Во текот на милениумите, луѓето научија преку проба и грешка кои растенија се добри за одгледување,јадење и кои се најдобро да се избегнат. Во нашиот модерен, урбан свет, голем дел од тоа културно знаење е заборавено. Многу градинари можеби се изненадени кога откриваат дека растат некои од најсмртоносните растенија во светот во нивните дворови. Еве неколку растенија со смртоносни тенденции при јадење
  1.Семките од Јаболка
  2.Смртоносна ноќница
  3.Розаричен грашок
  4.Олеандер
  5.Европски зес
  6.Дафодилс
  7.Кукла око
  8.Хемлок
  9.Рицинус
  10.Ангелска труба
  11.Монксхоод
  12.Бела змија
  13.Ларкспор
  14.Лисица

  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...ЦРВЕНИ ЦРВИ
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...НАУЧНИ ОПИТИ-ПРЕДНОСТИ НА ОБРАБОТКА НА ПОЧВАТА НОЌЕ
  spot_img
  spot_img
  spot_img