Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

34 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

More
  домаАгро ВестиНезадоволство во општина Конче од откупот на тутунот. Тутунарите најавуваат протест.

  Незадоволство во општина Конче од откупот на тутунот. Тутунарите најавуваат протест.

  petel baner

  Тутунарите од општина Конче ни рекоа ова да го објавиме.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Откупот на Тутунот во оваа општина е катастрофален.

  Откупната класа е најчесто 3 и 4 класа. Ова е во сите откупни центри на територијата на оваа општина..

  Тутунарите ни пренесоа да објавиме дека тутунот нема да го предаваат и најавуваат дека ќе излезат на протест.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img