Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

19.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

More
  домаАгро ВестиНАЈАВЕНА СРЕДБА НА МИНИСТЕРОТ И ТУТУНАРИТЕ

  НАЈАВЕНА СРЕДБА НА МИНИСТЕРОТ И ТУТУНАРИТЕ

  petel baner

  DCIM\100MEDIA\DJI_0026.JPG

  За денес во 15 и 30 часот најавена е средба помеѓу министерот за земјоделие и тутунарите.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Средбата е предвидена да се одржи пред општинската зграда во Прилеп.

  За да нема забуна и несогласувања помеѓу Тутунарите најавуваат дека ќе побараат доколку новиот договор е во полза на Тутунарите тој да биде склучен во писмена форма.

  Да се надеваме дека ќе се реши проблемот околу тутунот и неговиот откуп бидејќи огромен број семејства зависат од оваа култура.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img