Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

18.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024

More
  домаАгро ВестиТутунарите излегуаат на протест

  Тутунарите излегуаат на протест

  petel baner

  За утре од 10 – 12 часот Тутунарите закажаа протест. Протестот ќе се одржи во Прилеп кај Лук Оил Заполошки Мост.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Протестот го најави Тони Ангелески кој рече дека овој протест е закажан поради проблемите со откупот на тутунот.

  Останува да видиме до утре што ќе се случува бидејќи за денес во 15:30 минути закажана е средба помеѓу министерот и Тутунарите.

  Се надеваме дека ќе дојде до договор и ќе се решат проблемите на големиот број семејства кој што се занимаваат со производство на Тутун.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img