Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

17.8 C
Skopje
Wednesday, July 17, 2024

More
  домаАгро ВестиУЈП распродажба - проверете можеби има нешто за вас

  УЈП распродажба – проверете можеби има нешто за вас

  petel baner

  Купете си возила и машини по багателни цени УЈП врши распродажба

  Управата за јавни приходи (УЈП) на јавна аукција закажана за 28 декември ќе понуди на продажба автомобили, товарни возила и машини запленети по основ на неплатени давачки.

  На аукцијата, меѓу другото, се нуди „мерцедес бенз спринтер“ од 2008 година по цена од 225.000 денари, „форд фургон“ од 2007 година по цена од 294.250 денари, „рено клио“ од 2003 година по цена од 47.355 денари…

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  За подетални информации во врска со учеството на електронските јавни аукции/слободни комерцијални продажби на движни и недвижни ствари, преземете го документот со клик ТУКА и посетете го веб порталот http://e-aukcii.ujp.gov.mk

  Преку веб порталот http://e-aukcii.ujp.gov.mk, можете да ги видите активните аукции, да вршите on-line разгледување и преглед на достапните аукциски производи (движни и недвижни ствари), да се пријавите и учествувате во процесот на надавање и лицитација за стварите кои се предмет на јавна аукција/продажба.

  За да учествувате на е-аукциите на УЈП, единствено што треба да направите е да се регистрирате како корисник на http://e-aukcii.ujp.gov.mk . Повеќе детали на овој линк.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img