Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

21.8 C
Skopje
Wednesday, July 17, 2024

More
  домаАгро ВестиЛажни пророци

  Лажни пророци

  petel baner

  Ќе дојде време на лажни пророци
  што божем во мое име
  ќе ве збираат по плоштадите,
  ќе креваат врева до небеси,
  ќе се бувтаат во градите.
  Немојте да им верувате!
  Тие мислат само на себеси.
  Бес ги распина внатре
  душите да ви ги затре.
  Тие варосани гробови!
  Не да им станете робови!

  Блаже Конески

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img