Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

31.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

More
  домаАгро ВестиАпел за донација

  Апел за донација

  petel baner

  паун
  Паунот во храмот Свети архангел Михаил во Автокоманда

  Ова се зборовите објавени на страната на Храмот

  Толку било убавецу наш.Белиот паун кој го красеше дворот на нашиот Храм беше нападнат од улични кучиња и буквално растргнат на парчиња. Нападот најпрвин се случил во дворот на Храмот. Белан бегајки прелетал надвор од дворот и налетал на глутница од улични кучиња.Нашиот домакин веднаш реагирал но за жал било доцна.Ги замолуваме сите кои можат да помогнат на било каков начин да се дислоцираат уличните кучиња кои се во кругот на студентскиот дом Стив Наумов.Сите сме сведоци дека изминатиот период во дворот на Храмот имаше: зајачиња, шатки,пауни,гулаби,коковчиња, дукатки…и други животинчиња кои ја заокружуваа убавината на овој Храм, но за жал уличните кучиња ја прекинаа таа убавина убивајки се што ќе дофатеа со крволочните заби.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Земјоделци доколку некој има и е во можност нека донира еден паун. Ви Благодариме.

  Наши членови од Земјоделската група побараа да објавиме ваков апел.

  Кој може нека помогне.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img