Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

20.8 C
Skopje
Monday, July 15, 2024

More
  домаАгро ВестиШто ќе се случува во 2021 во ЗЕМЈОДЕЛИЕТО

  Што ќе се случува во 2021 во ЗЕМЈОДЕЛИЕТО

  petel baner

  земјоделието
  Што ќе се случува во 2021 во ЗЕМЈОДЕЛИЕТО

  Што ќе се случува во 2021 во ЗЕМЈОДЕЛИЕТО

  Земјоделци, новата 2021 година е пред нас,

  agrounik

  За 2020 година не треба многу да зборуваме бидејќи завршува а и самите знаете како ја поминавме.

  Може да се каже дека дополнителни борби во 2020 ги чекаат Тутунарите а после нив се Сточарите со јагнињата, Раноградинарите и така се по ред.
  За празниците кренете ги чашите високо и кажете една здравица и за ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ во Македонија. Нека заѕвонат чашите. Гласно кажете ја вашата ЗДРАВИЦА за тој што од секогаш сме гледале кон небото и барале помош од НЕГО да ја слушне и да ја исполни.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Искрено се надеваме дека слогата ќе ги краси Земјоделците како што ги соединува маката и трудот.

  Без ЗЕМЈОДЕЛЦИ нема храна и пијалок на масата.

  МОЖЕ ЛИ ВАШАТА ПРЕТПОСТАВКА ШТО ЌЕ СЕ СЛУЧУВА ВО ЗЕМЈОДЕЛИЕТО И СО ЗЕМЈОДЕЛЕЦОТ ВО 2021

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img