Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

14.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

More
  домаАгро ВестиТутунарите повикуваат на протст пред Владата

  Тутунарите повикуваат на протст пред Владата

  petel baner

  протест
  Протест пред владата

  Тутунарите повикуваат на протест пред Владата.

  Договорот што го потпишаа пред некој ден највероватно не се почитува.

  Agrobot

  Игор Мирчески еден од лидерите на Тутунарите објави свој статус со кој што се повикува на протести и јасно се изразува незадоволството од непочитување на договорот.

  Ова е договорот што беше потпишан.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk
  протест
  Потпишаниот договор помеѓу Тутунарите, отккупувачите и владата.

  Ова се неговите зборови во статусот.

  На лагата и се кратки нозете. Државата не остава на цедило. Спремајтесе блокада пред влада.

  Да се надеваме дека оваа агонија ќе престане и дека преку 30 000 семејства ќе ги добијат заслужените средства за својот труд.

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img