Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

22.8 C
Skopje
Monday, July 15, 2024

More
  домаАгро ВестиКој е следниот потег на Тутунарите

  Кој е следниот потег на Тутунарите

  petel baner

  Додека едни повикуваат на бојкот на откупот да не се носи тутунот во откупните центри

  тутунарите

  Некои од Тутунарите својот тутун го носат на откуп

  Бидејќи на некој од Тутунарите овие средства во ова време невреме и тоа како им се потребни, својот тутун го носат на откупнте центри.

  agrounik

  Дали ова ќе направи раздор во редовите на тутунопроизводителите и ќе ја поткопа нивната единственост останува да видиме.

  Бобата на производителите на тутун продолжува. Тие се единствени меѓу Земјоделците што го изразија своето незадоволство додека сите други молчеа и Сточарите и тие што произведуваат: млеко, месо, јаболка, зелка, вишњи, домати …..

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Земјоделците своите мислења најчесто ги објавуваат на социјалните мрежи кои што преставуаат единствен начин да се слушне нивниот глас.

  Се надеваме дека Земјоделците ќе го задржат своето единство.

  Само Рурално.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img