Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

19.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

More
  домаАгро ВестиШтрајк - Бурен почеток на новата 2021 година

  Штрајк – Бурен почеток на новата 2021 година

  petel baner

  Тутунарите најавуваат протести пред владата во понеделник 04.01.2021 година.

  Ни министерот ни премиерот не ги решија проблемите на Тутунарите.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Инцијативен Одбор-Македонски Тутунари

  Почитувани тутуно производители и земјоделци, И. О Македонски тутунари, повикува на протест пред Влада на Република Македонија на ден 04.01.2021 година со почеток од 12часот до 16часот. Да го искажиме нашето незадоволство од проценката на тутунот и сите други неправилности што се прават на наша штета оваа година. Ги повикуваме сите земјоделци да ни се придружат. Нема да има организирано провоз,секој кој е во можност нека ни даде подршка. Повикуваме на масовност . Со почит И. О Македонски тутунариП. С.Доколку во меѓувреме се обезбеди некаков превоз, барем за дел од учесниците на протестот, ќе бидете на време известени…

  штрајк
  штрајк

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img