Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

26.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024

More
  домаАгро ВестиПротест на Тутунарите пред владата

  Протест на Тутунарите пред владата

  petel baner

  За денес е закажан протест на Тутунарите пред владата.

  Тутунарите продолжуваат со својата борба за правилно ценење на тутнот и укинување на 4 класа.

  Протестот е закажан за 12 часот пред влада.

  Повик за протест

  Временските услови не се баш идеални за протест но сепак како што велат Тутунарите: времето си ја брка својата работа а Тутунарите нивната.

  Agrobot

  Разединетост или сложност денешниов протест ќе покаже дали Тутунарите успеаа да ја задржат својата сложност бидејќи веќе се појавуваат информации од различни тутунарски здруженија. Некои од Тутунарите веќе и го предадоа својот тутун по ниски цени.

  Останува да се види што ќе се случува наредниот период со борбата на Тутунарите.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Тутунарите овој протест го закажаа преку својата социјална група на Фејзбук.

  Социјалните медиуми се повеќе станаа место на кое што Земјоделците самостојно се организираат.

  За најнови информации од областа на земјоделието посетете ја рубриката Агро вести, како и социјалните мрежи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img