Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

15.8 C
Skopje
Sunday, June 16, 2024

More
  домаМеханизацијаVäderstad Carrier X - таложење течно ѓубриво

  Väderstad Carrier X – таложење течно ѓубриво

  petel baner

  „Поради построгите еколошки прописи, забележавме зголемена побарувачка за повеќе азот во течно ѓубриво. Со правилно мешање со почвата, се достапни повеќе хранливи материи за следните култури. “ – вели Магнус Самуелсон, творец на концептот Водерстад.

  agrounik
  течно ѓубриво

  Рекордот светски на пченица по хектар од 17,398 тони, се постигнува со прскање на течен азот од воздух, иначе најнова посебна технологија и резервоари за складирање на течниот азот.

  Инженерите на Väderstad дизајнираа решение за поврзување на дистрибутивни глави на осочни цистерни со машина за прицврстување на Carrier. Carrier X е произведен во верзија отпорна на неповолни фактори што се јавуваат за време на оваа операција. Превозникот дизајниран за оваа намена има галванизирана рамка и дополнителни капаци за клипните шипки на хидрауличните цилиндри. Потоа хидраулична брава на страничните делови и врски со шарки од не’рѓосувачки челик.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Носачот е дисковица дизајнирана за обработка со голема работна брзина веднаш по бербата и подготовката пред сеидба. Машината може да биде опремена со разни верзии на предни алатки, дискови и ролки. Благодарение на нив, тие ќе ги исполнат сите барања на опремата што се користи во различни системи на современото земјоделство – од ултра-плитко обработување до длабоко поткопување и мешање на остатоци со ѓубриво.

   Разновидноста обезбедена од овие агрегати овозможува да се намали бројот на потребни тури, да се намалат трошоците за работа на опремата по хектар и да се создадат најдобри услови за развој на растенијата посеани по обработката.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Механизација, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img