Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

16.8 C
Skopje
Saturday, April 20, 2024

More
  домаАгро ВестиРибокрадци фатени на дело

  Рибокрадци фатени на дело

  petel baner

  Повторно ја таманат охридската пастрмка

  Браво за полицијата

  Agrobot

  Државниот инспекторат за земјоделство викендов заедно со МВР – Езерска полиција, во Охридското езеро запленија 500 метри рибарски мрежи и 67 парчиња риба, грунец, белвица,мрена и пастрмка.

  Притоа, беа затекнати два рибарски чамци во ноќна пловидба без дозвола, за што ќе бидат поднесени прекршочни пријави.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Активностите за заштита на рибниот фонд во езерото продолжуваат и покрај пандемијата и студеното време.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img