Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

31.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

More
  домаАгро ВестиТутунарите ИЗИГРАНИ

  Тутунарите ИЗИГРАНИ

  petel baner

  Сведоци сме на грабеш што ни се прави на нас тутунарите ова реколта 2020/2021 се испланирано, изрежирано, приготвено. Ова сето не можи да помини без согласност на одредени личности, мораше ли да удрите на нас тутунарите?! Свесни сте дека народот каде што е од короната притиснат вие го оставивте без егзистенција му го скративте буџетот за 60 до 100денари на 1кг предаден тутун, сето ова малцем ви беше не го наполнивте вашето алчно кесе па удривте на тој “вишок” го крадите народот трудот му го земате за 60 Денари по колограм. Народот памти, власта е менлива народот останува.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Тутунарите изиграни ќе останат овој пат од страна на откупувачите и државата?

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img