Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

10.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024

More
  домаАгро ВестиЗемјоделци проверете ги сметките

  Земјоделци проверете ги сметките

  petel baner

  Земјоделци проверете си ги сметките !!! Денеска владата ги исплати сите заостанати субвенции на Земјоделците.

  Исплатени се и сите субвенции што треба да се земат оваа 2021 година а планирано е до крајот на месецот да на сметките на Земјоделците да легнат и парите за субвенции и за 2022 година.

  Растат цените на сите Земјоделски производи.

  Тутунот се откупува за 300 денари.

  Млекарите објавија дека млекото ќе го откупуваат по 50 денари.

  Agrobot

  Земјоделци проверете си ги сметките бидејќи префрлени дирекно на вашите сметки се префрлени пари од европските фондови.

  Земјоделците ни испраќаат слики од светските одморалишта во Хаваи, Бали, Сејшели, Мексико, Абу Даби …. тие таму со своите семејства отидоа на платен одмор од 14 дена кој што им го уплати Владата.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Државната админситрација доброволно се пријави да ги обработува нивите и да ја чува стоката во наредните 6 месеци.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img