Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

2.8 C
Skopje
вторник, декември 7, 2021

More
  домаАгро ВестиПочнува аплицирањето за субвенции

  Почнува аплицирањето за субвенции

  Почнува аплицирањето за земјоделски субвенции за 2021.

  Од денеска почнува аплицирањето за добивање на финансиска поддршка во земјоделството.

  Крајниот рок за доставување на барања е 31- ви мај 2021 година.

  Сите заинтересирани, апликациите можат да ги поднесат електронски со пристапување на веб страната на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, односно на www.ipardpa.gov.mk во делот е- барање.

  Почнува аплицирањето за субвенции немој да го пропуштите. Не чекајте краен рок пополнте си ги документите на време.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...Зошто се појавува неплодност кај кравите?
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...Пиво и чили пиперки против полжави
  spot_img
  spot_img

  ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД ЗЕМЈОДЕЛИЕ?

  View Results

  Loading ... Loading ...

  Земјоделци проверете ги сметките

  Земјоделци проверете си ги сметките !!! Денеска владата ги исплати сите заостанати субвенции на Земјоделците.Исплатени се и сите субвенции што треба да се...