Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

10.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024

More
  домаАгро ВестиМЗШВ со апел до Сточарите

  МЗШВ со апел до Сточарите

  petel baner

  МЗШВ со апел до сточарите –

  Ги разбираме сточарите кои се во исчекување на субвенциите, но ги замолуваме да имаат и тие разбирање за нас поради пандемијата.

  Земјоделците ќе ги добијат парите од субвенциите до крајот на јуни.

  Од МЗШВ велат дека согласно календарот, исплата на субвенциите ќе се изврши најдоцна до крајот на јуни

  Ова е објаснувањето:

  Ги разбираме сточарите кои се во исчекување на субвенциите, но ги замолуваме да имаат и тие разбирање за нас бидејќи целиот процес е многу успорен поради пандемијата. 

  Agrobot

  Министерството и Платежната агенција работат со намален капацитет поради ротациите на вработените и поради безбедносните мерки за заштита на здравјето.

  Сепак, вложуваме големи напори сите апликации да бидат обработени и секој земјоделец кој ги исполнил условите да си ги добие парите.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  МЗШВ со апел до Сточарите

  Од МЗШВ велат дека прават надчовечки напори за да ги обезбедат средствата и дека Земјоделците треба да бидат спокојни и сигурни дека на нивните сметки ќе легнат парите од субвенциите.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img