Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

6.8 C
Skopje
четврток, октомври 21, 2021

More
  домаЛековита исхранаСмути со диња за топлите летни денови

  Смути со диња за топлите летни денови

  Она што ни треба за многу топло време е дефинитивно богат електролит, хранлив и освежителен пијалок. Ви нудиме смути со диња како освежување.

  Потребно ви е:
  – една банана
  – 2 чаши диња исецкана на коцки
  – 1 портокал
  – ½ чаши јогурт или кефир
  – ½ лажички екстракт од ванила.

  Подготовка:
  Оставете ја бананата со кора во замрзнувач преку ноќ. Извадете ја и оставете да отстои околу 2 минути, за да можете да ја излупите кората. Излупете ја и исецкајте ја бананата на парчиња. Излупете портокал и исечете го на парчиња. Во блендер ставете ја бананата, сецканата диња, парчињата портокал, јогурт и ванила. Мешајте додека не добиете глатка смеса.

  Уживајте во ова освежително летно смути со диња!

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Лековита исхрана, како и нашите групи на Facebook и Viber.

  spot_img
  spot_img
  spot_img

  ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД ЗЕМЈОДЕЛИЕ?

  View Results

  Loading ... Loading ...

  Земјоделци проверете ги сметките

  Земјоделци проверете си ги сметките !!! Денеска владата ги исплати сите заостанати субвенции на Земјоделците.Исплатени се и сите субвенции што треба да се...