Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

6.8 C
Skopje
четврток, октомври 21, 2021

More
  домаАгро ВестиЦените на кванташки 18.08.2021

  Цените на кванташки 18.08.2021

  Цените на кванташки 18.08.2021.

  Зелка 30 ден кг
  Целер 35 ден кг
  Кромид стар 15 ден кг
  Краставица 40-70 ден кг
  Рукола 20 ден снопче
  Цвекло 12-15 ден кг
  Компир 15-20 ден кг
  Марула 30-40 ден парче
  Пипер бела дуга 50 ден кг
  Пипер благ зелен 35-40 ден кг
  Пипер црвен благ 40 ден кг
  Модар домат 10 ден парче
  Тиквица 10 ден парче
  Магдонос 5 ден китка
  Лук стар 100(нечистен со земја)-200(чистен крупен само главица) ден кг
  Лубеница 8-10 ден кг
  Диња 25-30 ден кг
  Праска 40 ден кг
  Нектарина 70 ден кг
  Слива 35 ден кг
  Грозје 30 ден кг
  Морков 20 ден кг
  Блитва 10 ден снопче
  Француски магдонос 15 ден китка
  Домат црвен 35-50 ден кг
  Доомат розев 40-60 ден кг
  Круша 40-50 ден кг
  Пашканат 150 ден кг
  Банана 750 ден пакет 20 кг
  Портокал 45 ден кг
  Лимун 45-60 ден кг

  Ова се цените на кванташки 18.08.2021.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  spot_img
  spot_img
  spot_img

  ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД ЗЕМЈОДЕЛИЕ?

  View Results

  Loading ... Loading ...

  Земјоделци проверете ги сметките

  Земјоделци проверете си ги сметките !!! Денеска владата ги исплати сите заостанати субвенции на Земјоделците.Исплатени се и сите субвенции што треба да се...