Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

22.9 C
Skopje
Tuesday, June 25, 2024

More
  домаАгро советиРецепт за јаболков оцет

  Рецепт за јаболков оцет

  petel baner

  Рецепт за јаболков оцет си рековме да објавиме да не се заборават овие знаења не се знае какви времиња доаѓаат. Еве рецепт па кој сака нека си прочита.

  Рецепт за јаболков оцет

  За да направиме јаболков оцет, потребни ни се само јаболка, најдобро по можност диви, непрскани и шеќер.

  Само 50 до 100 грама шеќер е доволно за 10 килограми јаболка, а ако јаболките се навистина слатки, тогаш шеќер не е потребен.

  agrounik

  Исечете ги измиените јаболка, заедно со семето и кора. Додадете шеќер и измешајте. Оставете сè да стои три до четири недели.

  Повремено мешајте и чувајте на температура помеѓу 18 и 25 степени.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Оцетот е готов по видување т.е ќе мора да пробате и доколку ви се допаѓа вкусот тогаш е готов по што се процедува и се полни во стаклени шишиња без талогот.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img