Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

23.7 C
Skopje
Thursday, July 18, 2024

More
  домаАгро ВестиЦени на кванташки

  Цени на кванташки

  petel baner

  Цени на кванташки – Здраво живо добри луѓе повелете тазе цени од кванташкиот пазар во Скопје.

  Компир 29-33 ден кг

  Компир млад увозен 55 ден кг

  Компир млад домашен 65 не миен и 75 миен

  Компир поситен 40 ден кг

  Кромид 18-24 ден кг

  Млад кромид 7 ден снопче

  Млад лук од 12-15 снопче

  Стар лук 150-200 ден кг

  Марула 10-15 ден парче

  Зелка млада 25 – 35 ден кг цената многу варираше денес

  Стара зелка 18-25 ден кг

  Зелка црвена 30-35 ден кг

  Цвекло 15-20 ден кг

  Праз 250 ден сноп

  Морков 20-26 ден кг

  Јагоди 120 ден кг увозни

  Јаболки 15 – 60 ден кг увозните се поскапи поради квалитетот

  Карфиол 55 ден кг

  Блитва 10 ден снопче

  Магдонос 10 ден снопче

  Лимуни 35-50 ден кг

  Портокал 30-50 ден кг

  Банани 1100 ден пакет

  agrounik

  Тиквица 65-75 ден кг

  Краставица 45-70 ден има грчки, турски и албански

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Домат 140 ден кг

  Ротквици 8 – 12 ден снопче

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img