Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

16.8 C
Skopje
Saturday, March 2, 2024

More
  домаситеНапиток против пролетен замор

  Напиток против пролетен замор

  Agrobot

  Иако едвај го дочекавме убавото време и сончевите денови, овие денови сите се чувствуваме некако уморни, а многумина се жалат и на главоболки. Затоа пијте го овој напиток, тој веднаш ќе го регенерира вашето тело! Охрабрете го вашето тело со овој природен напиток против пролетен замор.

  Проблемот како да се пресели од една сезона во друга е особено забележлив во пролетта, со промената на часовникот еден час однапред ситуацијата дополнително се влошува. Ова може да има многу неповолен ефект врз нашето тело.

  petel baner

  Симптоми на пролетен замор се:

  • малаксалост,
  • раздразливост,
  • главоболка,
  • пад на имунитетот,
  • губење на апетит,
  • немирен сон,
  • бавни рефлекси,
  • бавно варење

  За да му помогнеме на нашето тело да се справи со овие промени, неопходно е да го зголемиме времето поминато на свеж воздух и да јадеме што е можно повеќе здрава храна.

  Овој еликсир ќе ви помогне да внесете доволно железо, витамин Ц и други микронутриенти. Една недела, секое утро штом ќе станете, пијте по една ракиена чаша од овој еликсир и сите симптоми ќе ви исчезнат, а општата здравствена состојба веројатно ќе ви се подобри.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Подготовката е многу едноставна:

  Во соковникот ставете 4 моркови, 4 помали цвекла, 4 јаболка и процедете ги со газа. Додадете сок од 1 лимон, ставете го во шише и оставете го во фрижидер.

  Иако лимонот служи како конзерванс, овој пијалок најдобро се пие во следните 5 дена.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката храната како лек, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img