Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

34 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

More
  домаАгро ВестиЦени на кванташки 13.04.2022

  Цени на кванташки 13.04.2022

  petel baner

  Цени на кванташки 13.04.2022 -Повелете тазе цени од денешната посета на кванташкот пазар во Скопје.

  Компир 26-32 ден кг

  Млад компир од 45 – 65 ден кг

  Зелка стара 20 ден кг

  Зелка млада 25 ден кг

  Зелка црвена 30 ден кг

  Марула 8-12 ден кг

  Спанаќ 20-30 ден кг

  Праз 250-300 ден сноп со 30 стапчиња

  Цвекло 20 ден кг

  Морков 25-30 ден кг

  Магдонос 5-10 ден китка

  Француски магдонос 15 ден китка

  Рукола 10-15 ден китка

  Ротквици 8-12 ден китка

  Краставица 45-80 ден кг

  Домат црвен 108-125 ден кг

  Домат розев 220-130 ден кг

  Целер 30-50 ден парче

  Кромид стар 24-30 ден кг

  Кромид млад 6-10 ден китка

  Лук стар 150 ден кг

  Лук млад 8-12 ден китка

  Карфиол 55 ден кг

  Јаболки 15-35 ден кг

  Портокал 27-50 ден кг

  Банани 1100 пакет

  agrounik

  Јагоди 120-130 ден кг

  Прокељ 80 ден кг

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Моментално трговците на кванташки пазар велат дека е ТАПА и дека не се троши робата.

  Има многу многу марула и спанаќ што не се трошат.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img