Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

12.8 C
Skopje
Thursday, May 16, 2024

More
  домаАгро ВестиЦените на кванташки 20.04.2022

  Цените на кванташки 20.04.2022

  petel baner

  Цените на кванташки 20.04.2022 ова се денешните цени на кванташкиот пазар во Скопје.

  Компир стар 22-32 ден кг

  Компир млад 60 ден кг

  Кромид 22-27 ден кг

  Кромид млад 5 ден врзулка

  Млад лук 8 ден врзулка

  Лук стар 140 – 200 ден кг

  Спанаќ 15-20 ден кг

  Краставица 70-90 ден кг

  Брокула 100-120 ден кг

  Карфиол 50-60 ден кг

  Морков 22-28 ден кг

  Целер 30-50 ден парче имаше поситни за 15 ден парче

  Праз 250 – 300 денари сноп

  Магдонос 5 денари китка

  Рукола 10 денари китка

  Зелка стара 15 ден кг

  Зелка млада 18 ден кг

  Зелка црвена 30 ден кг

  Пашканат 100 ден кг

  Марула 8-12 ден парче

  Тиквица увозна 50 ден кг

  Јаболки од 15 – 60 ден кг

  Домат црвен 100 – 130 ден кг

  Домат розев 130 ден кг

  Цвекло 20-25 ден кг

  Пипер црвен увозен 130 ден кг

  Пипер зелен увозен 100 -140 ден кг

  Пипер лут парче 8 денари

  Модар домат 130 ден кг

  Јагода 80-130 ден кг

  Agrobot

  Банана пакет 1100 денари пакет

  Портокал 20 – 45 денари кг

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Мандарина 50-60 ден кг

  Лимон 40-50 ден кг

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img