Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

9.8 C
Skopje
Thursday, April 18, 2024

More
  домаАгро ВестиЦените на кванташки 26.05.2022

  Цените на кванташки 26.05.2022

  petel baner

  Повелете ова се тазе цените на кванташки 26.05.2022

  Денешни цени на кванташки пазар во Скопје

  Компир стар 30-35 ден кг

  Компир млад 40-42 ден кг

  Кромид млад 20-22 ден кг

  Морков 24-30 ден кг

  Пипер зелен 60-80 ден кг

  Пипер бела дуга 80 ден кг

  Лут пипер 50-55 ден кг

  Магдонос 10 ден китка

  Блитва 8 ден китка

  Спанаќ 10-15 ден кг

  Марула 5 ден парче

  Зелка млада 35-40 ден кг

  Домат црвен 70-80 ден кг

  Домат розев 80-95 ден кг

  Лимун 52-55 ден кг

  Портокал 40-45 ден кг

  Јаболко 30-50 ден кг

  Јагода 60 -100 ден кг

  Банана 1000 ден пакет 20 кг

  Праз 250 ден сноп

  Зелка црвена 40-45 ден кг

  Пашканат 100 ден кг

  Целер 20-40 ден кг

  Лубеница 30-40 ден кг

  Цвекло 20 ден кг

  Лук парче 8 ден

  Стар лук 200 ден кг

  Модар домат 100 ден кг

  Тиквица 10 ден парче

  Рукола 10 ден китка

  Цитрон 40 ден кг

  Краставица 20-25 ден кг

  Agrobot

  Ротквици 8 ден 4 ротквици во китка

  Цените на кванташки 26.05.2022 година

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Трговците се жалат дека е многу намалена продажбата на овошје и зеленчук.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img