Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

26.8 C
Skopje
Saturday, June 22, 2024

More
  домаАгро ВестиКванташки цени 31.05.2022 година

  Кванташки цени 31.05.2022 година

  petel baner

  Кванташки цени – повелете тазе цени од кванташкиот пазар во Скопје.

  Компир стар 30 ден кг

  Компир млад 35-40 ден кг

  Кромид стар 20-22 ден кг

  Кромид млад со перца 1 ден врзулка без пари е никој не го купува жално

  Млад лук 80 ден кг

  Лук стар 150-200 ден кг

  Спанаќ 15-20 ден кг

  Краставица 20-25 ден кг

  Морков 22-30 ден кг

  Целер 30-50 ден парче

  Праз 250 денари сноп

  Магдонос 5 денари китка

  Рукола 10 денари китка

  Зелка 25-30 ден кг

  Зелка црвена 40 ден кг

  Пашканат 80-100 ден кг

  Марула 5-10 ден парче

  Тиквица 8-10 ден парче

  Јаболки увозни 50 ден кг

  Домат црвен 70-80 ден кг

  Домат розев 75-85 ден кг

  Цвекло 25-30 ден кг

  Пипер црвен увозен 120-130 ден кг

  Пипер зелен увозен 70-80-85 ден кг зависно од квалитетот

  Пипер лут 45 денари кг

  Модар домат 100 ден кг

  Јагода 40-100 ден кг

  Банана пакет 1000 денари пакет

  Портокал 40 – 45 денари кг

  Лимон 55 ден кг

  Круша 60-65 ден кг

  Цреша 60-100 ден кг

  Вишња 40 ден кг

  Лубеница 40 ден кг

  agrounik

  Кајсија 80-100 ден кг

  Праска 110 ден кг

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Ова се кванташки цени на овошје и зеленчук

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img