Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

24.8 C
Skopje
Thursday, September 21, 2023

More
  домаАгро ВестиАплицирањето за субвенции продолжено до крајот на Јуни

  Аплицирањето за субвенции продолжено до крајот на Јуни

  Petel.mk

  Ве известуваме дека рокот за аплицирање за субвенции наместо до 31 мај, ќе биде продолжен до крајот на јуни, заклучно со 30.06.2022.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Во интерес на сите земјоделци кои досега не успеаја да ги поднесат своите барања за субвенции, Агенцијата за финасиска поддршка во земјоделството и руралниот развој во соработка со Mинистерството за земјоделство, шумарство и водостопанство поднесоа барање до Владата на РСМ за продолжување на рокот.

  Апелираме до сите земјоделци да го искористат продолжениот рок и да аплицираат електронски на www.ipardpa.gov.mk или да се обратат за асистенција до подрачните единици на МЗШВ.

  Текстот во целост е преземен од веб страната на АФПЗРР.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро вести, како и нашите групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img