Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

17.8 C
Skopje
Saturday, December 2, 2023

More
  домаАгро ВестиКванташки пазар Скопје - цени

  Кванташки пазар Скопје – цени

  Agrobot

  Кванташки пазар Скопје – цени – Цените на кванташки 07.06.2022 година. Повелете ова се цените што денес успеавме да ги дознаеме на кванташкиот пазар во Скопје.

  Компир скопски 32 ден кг струмички 27 ден кг увозен 30 ден кг

  Кромид стар 18-20 ден кг

  Кромид млад со перца 5 ден врзулка

  Кромид млад со главица сега што излага 20 ден кг

  Млад лук 10 ден парче

  Лук стар 150-180 ден кг

  Краставица 17-25 ден кг

  Карфиол 50 ден кг

  Морков 22-28 ден кг

  Целер 30-45 ден парче

  Праз 250 денари сноп

  Магдонос 5 денари китка

  Рукола 5 денари китка

  Зелка млада 22-27 ден кг

  Зелка црвена 35-40 ден кг

  Пашканат 80-100 ден кг

  Марула 10 ден парче

  Тиквица 10-12 ден парче

  Јаболки увозни 60 ден кг

  Домат црвен 40-45 ден кг

  Домат розев 45-50 ден кг

  Цвекло 25 ден кг

  Пипер црвен увозен 80 ден кг

  Пипер зелен увозен 60-80 ден кг

  Пипер лут 30-35 денари кг

  Модар домат 80 ден кг

  Јагода 50-80 ден кг

  Банана пакет 950 денари пакет

  Портокал 20 – 40 денари кг

  Лимон 55-60 ден кг

  Цреша 40-80 ден кг

  Вишна 40 ден кг

  Лубеница 34-45 ден кг

  Диња Полидор 50 ден кг

  Авокадо 190 ден кг

  Шери домат 100-210 ден кг

  Кајсија 80-100 ден кг

  Праска 100 ден кг

  Блитва 5 ден китка

  Цитрон 40-60 ден кг

  petel baner

  Ајсберг салата 130 ден кг

  Кванташки пазар Скопје – цени

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Трговците се жалат на намалена работа.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img