Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

27.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

More
  домаАгро ВестиЦените на кванташки 24.06.2022

  Цените на кванташки 24.06.2022

  petel baner

  Цените на кванташки 24.06.2022 година

  Компир 23-26 ден кг

  Кромид 23-28 ден кг

  Морков 25-30 ден кг

  Целер 30-40 ден парче

  Зелка 15-18 ден кг

  Лубеница 16-18 ден кг

  Лубеница увозна 15 ден кг

  Диња руски ананас 70-75 ден кг

  Диња полидор 35-40 ден кг

  Цреша 50-70 ден кг

  Кајсија 50-55 ден кг

  Лук стар 150 ден кг

  Спанаќ 80 ден кг

  Краставица 20-25 ден кг

  Домат црвен 30-35 ден кг

  Домат розев 40-55 ден кг

  Карфиол 50 ден кг

  Магдонос 5 ден китка

  Рукола 10 ден китка

  Ротквица 8 ден китка

  Пашканат 100 ден кг

  Марула 10 ден парче

  Тиквица 8-10 ден парче

  Цвекло 30 ден кг

  Пипер зелен 40-60 ден кг

  Пипер црвен 100-120 ден кг

  Лут пипер 30 ден кг

  Модар домат 65 ден кг

  Банана 900 ден пакет

  Круша јунска убавица 70 ден кг

  Праска 35-45 ден кг

  Нектарина 55 ден кг

  Чери домат 100 ден кг домашен

  Чери домат 200 ден кг увозен

  Пченка шеќерац 15-20 ден парче

  Јаболко увозно златен делишес и грени смит 60 ден кг

  Блитва 10 ден снопче

  agrounik

  Брокула 80-120 ден кг

  Пипер бабура 45-50 ден кг

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Цените на кванташки 24.06.2022 година.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img