Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

24.8 C
Skopje
Saturday, June 10, 2023

More
  домаМеханизацијаМеѓуреден шпартач

  Меѓуреден шпартач

  Меѓуреден шпартач е универзална машина за широкоредна обработка на пченка, сончоглед и друго од 55 до 80 см.

  Овозможува прецизна работа со страничните дискови кои влегуваат од 3-4 см. во земјата на тој начин задржувајќи го правецот и штитејќи ја културата од сечење.

  Технички карактеристикиUMK 2UMK 4UMK 6UMK 4+2UMK 8UMK 12UMK 8+4UMK 12+6
  Број на редови2464+28128+412+6
  Моќност на трактор (НР)454580809013090130
  Тежина (кг)25051064064081012008101200
  Работна зафатнина (м)1,53,14,43,16,4106,410
  Транспортнаширина (м)1,73,33,33,33,33,33,32,5

  За совети при купување или користење на оваа машина кликнете на следниот ЛИНК, или јавете се на овој БРОЈ

  За повеќе слични корисни стории посетете ја рубриката Механизација, како и нашите групи на Facebook и Viber.

  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img