Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

4.8 C
Skopje
Tuesday, March 28, 2023

More
  домаАгро ЗабаваШто ќе се случи ако ставите лист од марула во супата?

  Што ќе се случи ако ставите лист од марула во супата?

  Еве што ќе се случи ако ставите лист од марула во супата. Овој кујнски трик ќе ве воодушеви и ќе ја направи вашата супа вкусна.

  Решивте да подготвите вкусна домашна пилешка супа, но се покажа дека месото е масно. „Црпењето“ на маснотиите со лажица не е ефикасен метод и ви текнало дури и да ја истурите супата.

  Сепак, лист од марула во супата може да ви помогне да се ослободите од маките, а вашата супа ќе биде повкусна од било кога.

  Листот зелена салата ќе го впие вишокот маснотии, а вашата супа ќе биде вкусна.

  Повторете ја постапката неколку пати доколку е потребно. Важно е да користите само нов лист зелена салата. На овој начин, можете да обезмастете други супени јадења, па дури и сос.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката агро забава како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img