Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

20.8 C
Skopje
Sunday, June 16, 2024

More
  домаАгро ВестиЧестит и вековит празник Македонци!

  Честит и вековит празник Македонци!

  petel baner

  Илинден или Св. Илија — голем македонски национален празник, кој се одбележува на 2 август. Илинден има посебно значење за историјата на македонскиот народ заради тоа што на 2 август започнало Илинденското востание во 1903 година.

  Тимот на Zemjodelie.mk од срце ви го честита овој голем ден и празник каде и да сте.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро вести, како и нашите групи на Facebook и Viber. 

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img