Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

10.8 C
Skopje
Friday, December 1, 2023

More
  домаАгро ЗабаваВратете ги овенатите растенија брзо и лесно - Решение кое прави чуда...

  Вратете ги овенатите растенија брзо и лесно – Решение кое прави чуда за цвеќето

  Agrobot

  Покрај растенијата на кои им е потребно закрепнување, со ова решение кое прави чуда можете да ги третирате и здравите цвеќиња.

  Топлите простории и температурните промени во голема мера влијаат на многу растителни видови, па може да се случи цвеќињата наеднаш да почнат да венеат.

  petel baner

  Доколку сакате и во преодниот период вашиот дом да биде полн со бујни растителни видови, тоа можете да го постигнете со едноставно решение кое прави чуда и кое е направено од неколку состојки кои веќе ги имате дома.

  Потребна ви е кора од една банана и лушпа од едно јајце.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Двете состојки сомелете ги во блендер или сецко, додадете вода и со овој раствор прелијте ги сите млади растенија. Резултатот ќе биде видлив веќе следниот ден.

  Покрај растенијата на кои им е потребно закрепнување, со ова решение можете да ги третирате и здравите цвеќиња, кои ќе станат уште поубави, бујни и луксузни.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро совети, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img