Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

24.8 C
Skopje
Wednesday, June 19, 2024

More
  домаАгро ВестиЦените на кванташки 10.08.2022

  Цените на кванташки 10.08.2022

  petel baner

  Цените на кванташки 10.08.2022 година

  Компир 28 ден кг

  Кромид 25 ден кг

  Морков 20-25 ден кг

  Целер 30 ден парче

  Зелка 12 ден кг

  Грозје од 30-35 ден кг моментално имаше кардинал и мишел кој е поскап

  Сливи 30-33 ден кг

  Лубеница 10-12 ден кг

  Диња руски ананас 18-20 ден кг

  Кајсија 30-40 ден кг

  Лук стар 150 ден кг

  Краставица 40-50 ден кг

  Домат црвен 30-35 ден кг

  Домат розев 25-40 ден кг

  Домат јабучар 30-40 ден кг

  Магдонос 6-8 ден китка

  Рукола 10 ден китка

  Марула 10-15 ден парче

  Тиквица 8-10 ден парче

  Цвекло 20 ден кг

  Пипер врвовинки втора класа 20 ден кг

  Пипер црвен капија 50 ден кг

  Лут пипер 30 ден кг

  Пипер каварџик 50 ден кг

  Пипер бела дуга 40-45 ден кг

  Пипер бабура 35 ден кг

  Модар домат 8 ден парче

  Круша сите сорти беа од 30 – 50 ден кг

  Праска 30 ден кг

  Нектарина 35-40 ден кг

  Пченка шеќерац 15 ден парче

  Јаболко муцо 30 ден кг

  Јаболко грени смит 50 ден кг

  Блитва 10 ден снопче

  Портокал 20-35 ден кг

  agrounik

  Трговците се жалат дека нема народ да купва иако цените се ниски.

  Роба има пари и народ нема.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Цените на кванташки 10.08.2022 година

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img