Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

38.8 C
Skopje
Saturday, July 20, 2024

More
  домаАгро ВестиКванташки пазар цени - 27.09.2022

  Кванташки пазар цени – 27.09.2022

  petel baner

  Кванташки пазар 27.09.2022

  Компир увозен хрватски 35 ден кг

  Компир домашен 22-25 ден кг

  Кромид 26 ден кг

  Кромид црвен 30 ден кг

  Кромид плочка 28-30 ден кг

  Зелка 15-18 ден кг

  Зелка црвена 25 ден кг

  Морков 20-25 ден кг

  Цвекло 20 ден кг

  Брокула 150 ден кг

  Рукола 10-20 ден кг

  Марула 10-15 ден кг

  Спанаќ 35-45 ден кг

  Праз 250 ден сноп 30 парчиња

  Диња 30 – 40 ден кг

  Грозје 25-30 ден кг

  Слива 18 – 20 ден кг

  Калинка домашна 35-40 ден кг

  Круша 40 – 60 ден кг

  Јаболко 20-25 ден кг

  Домат индустриски 25-30 ден кг за салца

  Домат 55-65 ден кг

  Краставица 45 ден кг

  Модар домат 15-20 ден парче

  Ајварка 30-45 ден кг

  Пиперка бабура 40 ден кг

  Зелена ајварка 30-40 ден кг

  Корнишони 40-60 ден кг

  Карфиол 150 ден кг

  Тиква печенка 15-20 ден кг

  Лук 100-150 ден кг

  Грав увозен 120-150 ден кг

  Целер 30-50 ден кг во зависност од тоа колку се крупни парчињата

  Магдонос 10 ден китка

  Тиквица 10-15 ден парче

  Зелен пипер 50-60 ден кг

  Блитва 10 ден китка

  Пипер лут 50-60 ден кг

  agrounik

  Банана пакет 1600 ден

  Трговците на кванташкиот пазар во Скопје се жалат на многу намалена работа. Нема луѓе на пазарот да купуваат.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Дури и фирмите што набавуваат од кванташкиот пазар ги имаат редуцирано своите порачки.

  Кванташки пазар 27.09.2022

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро вести, како и нашите групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img