Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

23.8 C
Skopje
Friday, June 14, 2024

More
  домаАгро ЗабаваЕкспертите за Фенг шуи предупредуваат: Никогаш не треба да го чувате ова...

  Експертите за Фенг шуи предупредуваат: Никогаш не треба да го чувате ова растение во собата

  petel baner

  Фенг Шуи Експертите предупредуваат дека ова растение никогаш не би требало да го имате во вашите домови, а еве зошто.

  Постојат неколку причини зошто не треба да го чувате ова конкретно растение во собата

  agrounik

  Поради нивниот автентичен изглед, кактусите станаа едно од омилените домашни растенија. Тие му даваат оригинална нота на просторот, но всушност не се љубители на експертите за Фенг шуи.

  Тие придаваат големо значење на спалната соба во која се одмараме, спиеме и читаме книги. Тие сметаат дека во него не треба да има кактус бидејќи негативно влијае на продуктивноста и здравјето.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Кактусите го спречуваат протокот на позитивна енергија и на тој начин го нарушуваат мирот и хармонијата во куќата.

  Всушност, кактусот воопшто не треба да се чува во затворен простор. Експертите за фенг шуи веруваат дека треба да чувате растение од бамбус бидејќи тоа поттикнува напредок и успех.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката агро забава како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img