Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

10.8 C
Skopje
Thursday, March 23, 2023

More
  домаАгро ВестиОпштина Лозово

  Општина Лозово

  Општина Лозово БРАВОООО СЕКОЈА ЧЕСТ.

  Не мора маратони да се организираат во градови можат и СЕЛАТА да организираат вакви спортски натпревари. Ем воздухот почист ем природата поубава. 🙂

  Нека СЕЛАТА ВО МАКЕДОНИЈА станат движечка сила во планинското трчање, спорт кој што се повеќе станува популарен.

  Огромна благодарност и до фирмите кои што ја препознаа оваа добра идеја и застана зад овој настан.

  ХАЛК БАНКА АД СКОПЈЕ и МИКРОКРЕДИТНА ФОНДАЦИЈА ХОРИЗОНТИ

  Доста беше трчање по булевари и асвалтни џунгли време е да почнеме да трчаме во природа.

  Уште еднаш огромна благодарност до општина Лозово, Халк банка и Хоризонти за овој настан.

  Се гледаме во вторник во Лозово.

  Тимот на земјоделие.мк го поддржува овој настан.

  Сите податоци за овој настан можете да ги најдете ТУКА.

  Во иднина може да видиме некои планински села да се појават како организатори за веќе се популарното планинско трчање ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ТОА СЕ ПРАВИ ВО ЕВРОПА.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Вибер.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img