Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

14.8 C
Skopje
Tuesday, June 6, 2023

More
  домаАгро ВестиДен на гравот во Теарце

  Ден на гравот во Теарце

  Во просториите на ОУ „Кирил Пејчиновиќ“ во Теарце денеска ќе се одржи традиционалната манифестација „Ден на гравот“.

  Манифестацијата „Ден на гравот“ е во организација на Центарот за едукација и развој. А нејзината примарна цел е промоција на најпознатиот земјоделски производ во регионот.

  Како што информираат организаторите, со 11-тото издание на оваа манифестација, Центарот за едукација и развој ја започнува новата деценија на организирање на оваа традиционална манифестација, по пауза поради состојбата со ковид пандемијата.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Вибер.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img