Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

15.8 C
Skopje
Sunday, June 16, 2024

More
  домаАгро ВестиТазе цени од кванташки

  Тазе цени од кванташки

  petel baner

  Тазе цени од кванташки 14.10.2022 година

  Марула 15 ден парче

  Магдонос 8 ден китка

  Блитва 10 ден китка

  Карфиол 50 ден кг

  Целер 30-50 ден парче

  Брокула 100 – 120 ден кг

  Пашканат 100-120 ден кг

  Праз 250 ден сноп 30 парчиња

  Спанаќ 40 ден кг

  Зелка 15 ден кг

  Зелка црвена 25 ден кг

  Тиквица 10-12 ден парче

  Морков 20 ден кг

  Цвекло 18 ден кг

  Тазе цени од кванташки 14.10.2022 година

  Кромид 25 ден кг

  Компир 25 ден кг

  Лук 100-150 ден кг

  Кромид црвен 30 ден кг

  Бела дуга 50 ден кг

  Ајварка 40-45 ден кг

  Лут пипер 45-50 ден кг

  Бабура 40-45 ден кг

  Домат 40-50 ден кг

  Краставица 35-50 ден кг

  Корнишони 40-50ден кг

  Зелен домат 35-30 ден кг

  Модар домат 10-15 ден парче

  Мандарина 60 ден кг

  Круша 50-70 ден кг

  Јаболка 20-25 ден кг

  Банана 1600 ден пакет од 20 кг

  Калинка 30-40 ден кг

  Грозје 30-40 ден кг

  Орев 100-150 некршен

  Костен 80-150 ден кг

  Портокал 50-70 ден кг

  Киви 40-50 ден кг

  agrounik

  Тазе цени од кванташки 14.10.2022 година

  Трговците се жалат дека нема работа. Цените не се зголемени како во маркетите но сепак никој не купува. Роба има пари нема.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Трговците ни рекоа дека многу фирми што набавувале храна и ресторани се спремаат и да затворат бидејќи имаат големи трошоци за струја и транспорт.

  Трговците на кванташки ни рекоа да ги поздравиме Земјоделците и да им пренесеме дека едни без други неможат.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро вести, како и нашите групи на Facebook и Вибер.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img