Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

28.8 C
Skopje
Monday, June 24, 2024

More
  домаАгро ВестиKванташки цени

  Kванташки цени

  petel baner

  Kванташки цени 01.11.2022 година. Ова се цените кои што ни ги кажаа при денешната посета на кванташкиот пазар во Скопје.

  Кого го интересира нека си прочита. Ова се цените:

  Компир 25-30 ден кг

  Кромид 25 ден кг

  Кромид црвен 30 ден кг

  Морков 18 ден кг

  Цвекло 18 ден кг

  Зелка 13-18 ден кг

  Целер 40 ден парче

  Пашканат 100-150 ден кг

  Карфиол 40-45 ден кг

  Зелка црвена 30 ден кг

  Домат 43-50 ден кг

  Модар домат 20 ден парче

  Ајварка 45-50 ден кг

  Зелена пиперка 30-35 ден кг

  Благ пипер 50-60 ден кг

  Лут пипер 50-60 ден кг

  Бела дуга 45-50 ден кг

  Магдонос 10 ден китка

  Рукола 20 ден китка

  Kванташки цени 01.11.2022 година.

  Тиква 15 ден кг

  Тиквица 40 ден кг

  Марула 7-10 ден кг

  Спанаќ 30-40 ден кг

  Праз 6-8 денари парче

  Лук 100-150 ден кг

  Краставица 30-40 ден кг

  Јаболки 15-23 ден кг

  Круша 60-70 ден кг

  Калинка 40-45 ден кг

  Јапонско 30-40 ден кг

  Грозје 30-40 ден кг

  Костени 60-100 ден кг

  Ореви 100-150 ден кг

  Мандарина 50 ден кг

  Банана 1400 ден пакет од 20 кг

  Цитрон 65 ден кг

  Ајсберг салата 130 ден кг

  Блитва 15 ден китка

  Зелен домат 30 ден кг

  agrounik

  Корнишони 35 ден кг

  Киви 40-50 ден кг

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Kванташки цени 01.11.2022 година.

  Трговците се жалат дека многу е опадната работата на кванташкиот пазар во Скопје и дека нема купувачи.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Вибер.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img