Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

10.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

More
  домаАгро ВестиПродолжен рокот за аплицирање за мерката за набавка на вештачки ѓубрива

  Продолжен рокот за аплицирање за мерката за набавка на вештачки ѓубрива

  Рокот за аплицирање за мерката за набавка на вештачки ѓубрива за есенската сеидба е продолжен до 30 ноември 2022 година.

  Одлуката е донесена на владина седница, на предлог на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

  Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој, според најавата од Министерството, по завршувањето на аплицирањето. А, најдоцна до крајот на годината, ќе треба да направи исплата кон земјоделците по оваа мерка.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Вибер.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img