Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

0.8 C
Skopje
Tuesday, November 29, 2022

More
  домаАгро ЗабаваЕсенско смути полно со витамини

  Есенско смути полно со витамини

  Есента нуди многу плодови, па вкусното есенско овошје можете да го искоритите и да го искомбинирате во една чаша здраво и свежо смути кое ќе ви даде енергија.

  Ова е совршениот рецепт за највкусно есенско смути кое одлично ги комбинира есенските вкусови.

  Состојки:

  – 2 киви

  – 1 големо јаболко

  – 1 портокал

  – сок од половина лимон

  – мед

  – цимет

  – 1 дл вода

  Подготовка:

  Излупете го овошјето и ставете го во блендер.

  Постепено сипете ја водата, а потоа додадете ги циметот и медот и продолжете да мешате. Сипете во чаша и учивајте во есенските вкусови.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Вибер.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img