Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

20.8 C
Skopje
Sunday, June 16, 2024

More
  домаситеСируп со кој ќе ја подобрите меморијата, слухот и видот

  Сируп со кој ќе ја подобрите меморијата, слухот и видот

  petel baner

  Овој сируп ќе ви помогне да се ослободите од масните наслаги и водата во вашето тело. Тој е навистина ефикасен, особено ако го комбинирате со некои кардио вежби.

  Освен тоа, со овој напиток ќе ги забрзате мозочните функции, ќе ја подобрите меморијата, слухот и видот.

  Главната состојка е свежиот рен, богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1 и Б6, железо, витамин Б2, магнезиум и фосфор.

  Ренот го забрзува метаболизмот, го намалува заморот и истовремено го поттикнува развојот на добри бактерии во желудникот.

  agrounik

  Состојки:

  – 125 грама рен
  – 4 лимони
  – 3 лажици мед
  – 2 лажички цимет
  – 1 парче ѓумбир (2 см)

  Подготовка:

  • Измешајте рен и ѓумбир во блендер.
  • Исцедете го сокот од лимон и додадете го во блендерот.
  • Мешајте 2-3 минути.
  • Додадете 3 лажици мед и 2 лажички цимет и повторно измешајте додека не добиете сируп.
  • Чувајте го сирупот во тегла.

  Апликација:

  Земете 1 лажица, 2 пати на ден пред јадење или пред кардио тренинг. Ќе ви бидат потребни 3 недели, а потоа направете пауза неколку дена.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Забелешка:

  Природните лекови на нашиот портал се препораки од превентивен карактер за водење здрав начин на живот. Ако имате здравствен проблем, прво нешто што треба да направите е да се консултирате со лекар. Во никој случај не треба да се потпирате на алтернативна медицина без стручно мислење.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката храната како лек, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img